Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Dostawa użytecznych lektur od Ambasady RP dla rówieńskiej młodzieży

Dostawa użytecznych lektur od Ambasady RP dla rówieńskiej młodzieży

Do Liceum Ekonomiczno-Prawnego w Równem znajdującym się przy prospekcie Generała URL Marka Bezruczki w Równem trafiły nowe książki od Ambasady Rzeczypospolitej Polski na Ukrainie.

Dzięki hojnym darom biblioteka liceum wzbogaciła się m.in. o książki wydawnictwa „Duch i Litera”, książki z serii „Patron naszych ulic” wydanych przez Instytut Pamięci Narodowej: General Wladyslaw Anders, Irena Sendlerowa, Jerzy Giedroyc, „Od Insurekcji Kościuszkowskiej do 1830 roku. Polacy na prawym brzegu Ukrainy: od mitów do faktów”,  „Polska i Moskwa”, Польща Нарис Історії”, ukraiński przekład wspomnień wojewody wołyńskiego Henryka Józewskiego „Zamiast pamiętnika”, książka polskiego historyka Grzegorza Motyki „Od rzezi wołyńskiej do akcji Wisła” oraz lektury o Polsce które w przyszłości będą służyły do nauki języka polskiego.

Dyrektor liceum Petro Kowal podziękował przedstawicielowi Ambasady RP w Kijowie Emilii Jasiuk Radcy Referatu ds. współpracy naukowo-oświatowej Ambasada RP w Kijowie za udostępnienie lektur.

Sergij Porowczuk, 28.05.18 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code