Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Dofinansowanie działalności polskich organizacji – jak to wygląda od środka? (sondaż)

Dofinansowanie działalności polskich organizacji – jak to wygląda od środka? (sondaż)

Zdjęcie pobrano z http://luck.msz.gov.pl6 maja 2013 roku dziennikarka gazety „Słowo Polskie” oraz portalu polonijnego WiZyt:NET przeprowadziła badanie opinii publicznej wśród prezesów organizacji polonijnych winnickiego okręgu konsularnego, dotyczące zrealizowania czy niezrealizowania ich wniosków na dofinansowanie projektów polonijnych, składanych do MSZ za pośrednictwem NGO czy konsulatów. Drogą losową wyłoniono kilkudziesięciu prezesów z ogólnodostępnej listy polskich organizacji WOK, opublikowanej na stronie KG RP w Winnicy (http://www.winnica.msz.gov.pl/). Kilku prezesów, nie zważając na anonimowość sondażu, zrezygnowało z udziału w badaniu, opracowane wyniki badania reszty aktywistów środowiska polskiego z trzech obwodów przedstawiamy poniżej:

1. Czy składał Pan/Pani wniosek o dofinansowanie działalności waszej polonijnej organizacji do konsulatu czy którejś z polskich fundacji (Warianty odpowiedzi – TAK czy NIE)?

TAK – 55%, NIE – 45%

2. Jeżeli TAK to następne pytanie: Kiedy wasze projekty zostały dofinansowane (Warianty odpowiedzi – Na początku roku, jeszcze nie wiemy, nie przyznano dotacji)?

Na początku roku – 25%,

Jeszcze nie wiemy – 55%,

Nie przyznano dotacji – 20%.

3. Jeżeli NIE to następne pytanie: Czy wie Pan/Pani, że na wsparcie Polaków za Granicą Senat skierował w tym roku 52 mln złotych i blisko 20 mln dofinansowania przez konsulaty (Warianty odpowiedzi – TAK czy NIE)?

TAK – 0%, NIE – 100%.

4. Jak ocenia Pan/Pani współpracę z konsulatem RP w tym roku (Pozytywnie, średnio, negatywnie)?

Pozytywnie – 35%,

średnio – 60%

negatywnie – 5%,

5. Czy potrzebuje Pan/Pani dofinansowania bieżącej działalności w tym roku (Warianty odpowiedzi TAK czy NIE)?

TAK – 65%, NIE – 35%

Badanie opinii publicznej przeprowadziła Ania Szłapak,

opracowanie Jerzy Wójcicki

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code