Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Do Winnicy leci angielski książe, niestety tylko by odpocząć i zatankować

Do Winnicy leci angielski książe, niestety tylko by odpocząć i zatankować

Zdjęcie pobrano z meridian.in.ua 27 zabytkowych samolotów z lotniczej eskadry Wielkiej Brytanii razem z księciem Michaelem Georgem Charlesem Franklinem  przyleciały do Ukrainy. Angielskich gości zaproszono dla nawiązania kontaktów pomiędzy amatorami lotnictwa cywilnego w Zjednoczonym Królewstwie a Ukrainie. Do Winnicy delegacja przybędzie 9 lipca, przenocuje, i poleci dalej.

Mieszkańcy miasta Winnicy, którzy czekają na przylot angielskiego królewicza oraz pięknych starych samolotów z czasów Pierwszej i Drugiej Światowych wojen, będą rozczarowani. Winnica w dziesięciodniowej wizycie lotniczej eskadry „Air Squadron” znaczy się tylko, jak punkt technicznego postoju.

– Do Gawryszowki delegacja, składająca się z 60 członków eskadry razem z księciem, przyleci 9 lipca blisko 15.00, – opowiada główny redaktor gazety Ministerstwa obrony „Skrzydła Ukrainy” Mykoła Popławski –  Niestety żadne spotkania, ani oficjalne, ani kulturalne z gośćmi nie są zaplanowane. Brytyjska delegacja w naszym mieście tylko przenocuje, odpocznie, i zatankuje.

Redakcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code