Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » Do widzenia, Pani Elżbieto!

Do widzenia, Pani Elżbieto!

Po roku pracy w obwodzie winnickim, pożegnaliśmy wspaniałą osobę, nauczycielkę-polonistkę – Panią Elżbietę Gwiazdę. Dwa tygodnie temu Pani Elżbieta opuściła nasze gościnne progi i po ukończeniu kontraktu udała się do domu do Polski w okolice Opola.

Każdy kto poznał Panią Elżbietę zauważył, że to osoba niesłychanie skromna i mająca bardzo dobre nawyki dydaktyczne. Ucząc języka polskiego, prowadziła zajęcia tylko w tym języku, co było bardzo dobrze postrzegane przez uczniów. A uczniów było dużo. Dla Pani Eli nie było problemem, gdy na zajęciach nie była pełna sala, bowiem przy mniejszych grupach dużo lepszy był kontakt z nauczycielem. Pani nauczycielka nawet zgadzała się często, by udzielać indywidualnych lekcji, też, oczywiście, na najwyższym poziomie.

Po tym jak żegnali się z panią Elą uczniowie, znajomi oraz członkowie organizacji polonijnej „Konfederacja Podolaków XXI”, a drzwi jej mieszkania nie zamykały się do chwili wyjazdu, można sądzić, że po Pani Elżbiecie pozostaną najlepsze wspomnienia, a kontakt, nawiązany w Winnicy, będzie podtrzymywany pocztą elektroniczną.

Warto wspomnieć, że oprócz uczenia języka polskiego, Pani Ela brała czynny udział w pracy nad naszym portalem polonijnym WIZYT.NET, jako redaktor i autor tekstów, wiadomości i artykułów. Dla tego, musiała poznać podstawy działania systemów kierowania kontentem stron internetowych, co nawet dla zaawansowanego komputerowca wymaga dużo czasu i poświęcenia.

Żegnając Panią Elżbietę, odczuwaliśmy żal i smutek, a zarazem i radość, że ona nareszcie wróci do swojej rodzinki na Ziemiach Odzyskanych, a jeżeli wszystko złoży się pomyślnie, to jeszcze nie raz odwiedzi nasze wspaniałe Podole, razem ze znajomymi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code