Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Do szkoły – gotowi – start!

Do szkoły – gotowi – start!

Po dwumiesięcznej przerwie uczniowie żytomierskiej „Szkoły wiedzy o Polsce”, fukcjonującej przy miejscowym Zjednoczeniu Szlachty Polskiej, 15 września ponownie zasiedli za szkolnymi ławkami by wrócić do nauki języka polskiego.

Zajęcia, jak i w poprzednim roku szkolnym odbywają się w szkole numer 36. W połowie września odbyło się pierwsze spotkanie dzieci z nauczycielką Anną Denisewicz. Po przerwie wakacyjnej uczniowie chętnie przystąpili do poznawania kraju swoich przodków – jego kultury, języka i tradycji. Na pierwszą lekcję przyszło 30 uczniów w wieku od 5 do 9 lat. Opowiadały o tym, jak spędziły letnie wakacje, o swoich wrażeniach z wycieczek nad morze i do Polski. Na pierwszej lekcji dzieci nauczyły się wierszyka Władysława Bełzy, który zna każdy młody Polak. „Kto ty jesteś, Polak mały!” – te słowa, napisane w roku 1900, kiedy Polska wciąż była rozdarta pomiędzy zaborcami, do dnia dzisiejszego w prosty sposób pokazują miłość młodych Polaków do ukochanej ojczyzny.

Podczas lekcji dzieciaki śpiewały polskie piosenki i bawiły się w różne zabawy. Pod koniec zajęć każdy uczeń otrzymał pyszne ciasteczka i nauczył się dwóch nowych słów – «grzyb» i «orzech».

Moje dzieci ucieszyły się, gdy się dowiedziały, że w tym roku znów wystartuje „Szkoła wiedzy o Polsce”. Bardzo podobają im się zajęcia, po każdym kolejnym coraz lepiej mówią po polsku. Dlatego też i w  tym roku zapisałam do tej szkoły swoją młodszą córeczkę. Zajęcia są prowadzone w ciekawy sposób, duży nacisk jest położony na dialog i wszechstronny rozwój dziecka. Dzieci chętnie w domu opowiadają o swoich lekcjach — mówi Nina Dmytrewicz Maryna, matka trojga uczniów „Szkoły wiedzy o Polsce”.

W poniedziałki i środy będą odbywały się lekcje języka polskiego dla dzieci. Podczas tych zajęć dzieci będą uczyły się również funkcjonowania w grupie. Podczas nich nie zabraknie malowania, tańczenia, bawienia się w różne zabawy. Opiekę nad dziećmi sprawować będzie Anna Denysiewycz, która bardzo lubi dzieci – dodaje Natalia Kostecka-Iszczuk, prezes Zjednoczenia Szlachty Polskiej.

Redakcja

GK

 

Zdjęcia z pierwszej lekcji w żytomierskiej „Szkole wiedzy o Polsce”

{morfeo 644}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code