Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Do Polski po nowe kwalifikacje

Do Polski po nowe kwalifikacje

W dniach 2-5 października odbyło się spotkanie edukacyjne winnickich i żytomierskich polonistów w Kielcach, zorganizowane przez Chmielnicki Uniwersytet Narodowy oraz Stowarzyszenie Integracja Europa – Wschód w ramach projektu pn. „Nowe kwalifikacje – nowe możliwości 2018. Wsparcie Katedry Filologii Słowiańskiej Chmielnickiego Uniwersytetu Narodowego”.

Uczestnicy projektu – nauczyciele języka polskiego z obwodów chmielnickiego, winnickiego i żytomierskiego, wzięli udział w III Międzynarodowym Forum NGO „Świętokrzyskie – Podole” oraz w III Europejskim Forum Nowych Technologii i Innowacji w Edukacji oraz Salonie Edukacji – Targi Kielce. W ramach wizyty można było obejrzeć produkty,wynalazki,i usługi prezentowane przez  wydawnictwa i inne projekty edukacyjne.

W dniu 4 października odbyły się warsztaty integracyjne w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach. Po obiedzie mieliśmy wizytą w VI Liceum Ogólnokształcący im. Juliusza Słowackiego. Rozmawialiśmy o współczesnym systemie edukacji w Polsce. Warsztaty oraz dyskusję poprowadził Tomasz Ossowski.

W dniu 5 października poloniści z Ukrainy wzięliśmy udział w warsztatach historycznych w Muzeum Historii Kielc. Podziwialiśmy piękną architekturę i poznawaliśmy historię miasta.

W swoim imieniu chciałabym bardzo podziękować Prezesowi Stowarzyszenia Integracja Europa-Wschód Krzysztofowi Kalicie i wszystkim innym organizatorom wizyty w Kielcach w ramach projektu dla nauczyciele języka polskiego. Dla mnie to było piękne doświadczenie.

Projekt został objęty wsparciem w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą.

Łesia Janczewska, Studencki Klub Polski w Żytomierzu, 11 października 2018 r.

lp

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code