Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Do Niżankowic z Polski przybył kolejny „pociąg przyjaźni” z prezentami dla ukraińskich dzieci

Do Niżankowic z Polski przybył kolejny „pociąg przyjaźni” z prezentami dla ukraińskich dzieci

„Mikołaj bez granic” – pod takim hasłem 28 grudnia odbyła się coroczna polsko-ukrańska akcja, skierowana do dzieci, mieszkających na terenie rejonu starosamborskiego w obwodzie lwowskim.

Pojazd szynowy, który przybył do stacji kolejowej w Niżankowicach z Przemyśla, przywiózł prezenty dla ponad 300 dzieci, ojcowie których zginęli w obronie wschodnich granic Ukrainy podczas operacji antyterrorystycznej, młodzieży polskiego pochodzenia oraz dzieci niepełnosprawnych.

Akcja była możliwa dzięki inicjatywie „Pierwsza kolejowa bieszczadzka Siekierezada”, która polegała na oczyszczeniu z drzew i krzaków starych torów kolejowych. Wówczas po raz pierwszy podróż z Polski na Ukrainę wykonał niewielki pojazd szynowy.

Na maluchów ze wszystkich zakątków rejonu starosamborskiego w niżankowickiej szkole czekało przedstawienie teatralne i wręczenie prezentów, ufundowanych przez polskich przyjaciół.

Akcja „Mikołaj bez granic” ma na celu polepszenie stosunków dobrosąsiedzkich między Polską a Ukrainą oraz rozwój współpracy transgranicznej.

Słowo Polskie na podstawie informacji Lwowskiej Administracji Obwodowej, 30.12.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code