Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Do Narodowego Czytania „Wesela” dołączyły się Żytomierz oraz Nowogród-Wołyński

Do Narodowego Czytania „Wesela” dołączyły się Żytomierz oraz Nowogród-Wołyński

2 września 2017 roku Nowogród-Wołyński i Żytomierz dołączyły do grona miast na Ukrainie i całym świecie, mieszkańcy których się wzięły udział w Narodowym Czytaniu 2017, które odbyło się pod patronatem honorowym Pary Prezydenckiej Andrzeja Dudy oraz Agaty Kornhauser-Dudy.

W przedsięwzięciu wzięli udział członkowie zarządu Polskiego Stowarzyszenia im. J. Lublińskiego, uczniowie szkółki sobotnio – niedzielnej im. J. Jakubowskiej oraz członkowie Polskiego Klubu Studenckiego w Żytomierzu.
Rozpoczęło się Czytanie od prezentacji wystawy o Stanisławie Wyspiańskim, udostępnionej przez prezes Polskiego Klubu Studenckiego w Żytomierzu Walentynę Jusupową. Następnie został odczytany list Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy. Po obejrzeniu krótkiego filmu o „Weselu” Stanisława Wyspiańskiego uczestnicy czytania odczytali pierwszy akt dramatu.

– Mieliśmy piękną okazję, by po raz drugi, dołączyć się do tak wspaniałej akcji społecznej i przeżyć niesamowite chwile w pięknej atmosferze – zaznaczali uczestnicy przedsięwzięcia.

Czytanie Narodowe w Nowogrodzie-Wołyńskim odbyło się w Państwowym Muzeum Krajoznawczym, dyrektorem którego jest członkini naszego stowarzyszenia Helena Żowtiuk.

Narodowe Czytanie jest współfinansowane w ramach sprawowania opieki Senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji „Wolność i Demokracja”.

Wiktoria Szewczenko, prezes Stowarzyszenia im. J. Lublińskiego w Nowogrodzie-Wołyńskim, 04.09.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *