Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Do Lwowa na Wielkanoc przyjedzie 200 studentów ze Wschodu i Południa Ukrainy

Do Lwowa na Wielkanoc przyjedzie 200 studentów ze Wschodu i Południa Ukrainy

Zdjęcie pobrane z malecha.org.uaStudenckie stowarzyszenie Ukraińskiego Katolickiego Uniwersytetu we Lwowie tradycyjnie organizuje coroczną akcję „Wielkanoc razem” dla studentów z Ukrainy Wschodniej, Centralnej i Południowej.
14 kwietnia organizatorzy oczekują na przybycie 200 studentów z Połtawy, Charkowa, Doniecka, Ałczewska, Ługanska, Odessy i Kryma. Studenci będą mieszkali po rodzinach we lwowskich domach.
Głównym celem akcji jest zapoznać gości z innych regionów z tradycjami świętowania Zmartwychwstania Pańskiego na Galicji. „Chcemy, by goście odczuli nastrój, który panuje we Lwowie podczas święta i pokazać im tradycje naszego regionu” – tłumaczy Lubomir Leszczuk – jeden z koordynatorów akcji.
W Niedzielę 15 kwietnia studenci pójdą razem z rodzinami, które ich przyjmują na mszę, a potem odwiedzą „Szewczenkowski gaj”, gdzie wezmą udział w słynnych „gaiwkach”. 16 kwietnia odbędzie się warsztat z robienia pisanek i lalek-”motanek”.
Przypomnimy, że Prawosławni i Greko-Katolicy świętują Wielkanoc na tydzień później od Rzymo-Katolików – 15 kwietnia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code