Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Do Janukowicza jadą europejscy ministrowie — by uwolnić Tymoszenko

Do Janukowicza jadą europejscy ministrowie — by uwolnić Tymoszenko

Zdjęcie pobrano z gazetavv.comGazeta Wyborcza informuje o nowym liście uwięzionego lidera ukraińskiej opozycji Julii Tymoszenko do Europejskiego Parlamentu, w którym ona przypomina, że właśnie jej rząd „rozpoczął proces rokowań, dotyczących podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE” i dodaje, że ona zawsze podtrzymywała zbliżenie Ukrainy z Europą i nie zmieniła swego zdania.

Jednocześnie Julia Tymoszenko akcentuje, że „Ukraina musi wykonać wszystkie warunki przed podpisaniem umowy stowarzyszeniowej na listopadowym szczycie „Wschodniego partnerstwa” UE w Wilnie”.

W tym tygodniu do Kijowa przyjeżdża specjalna delegacja ministrów spraw zagranicznych Polski, Litwy, Holandii, Danii na czele z polskim przewodniczącym MSZ Radosławem Sikorskim. Ta delegacja ma zamiar spotkać się z prezydentem Janukowiczem i będzie również interesowała się możliwością uwolnienia byłej pani premier.

Redakcja

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code