Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Do akcji „Begiem na Majdan” dołączył się Robert Korzeniowski

Do akcji „Begiem na Majdan” dołączył się Robert Korzeniowski

Źródło - unian.uaJeden z najbardziej znanych polskich lekkoatletów, mistrz olimpijski Robert Korzeniowski razem z innymi polskimi działaczami społecznymi oraz dziennikarzami z największych polskich agencji informacyjnych, bierze udział w akcji „Biegiem na Majdan”.

Wczesnym rankiem 18 listopada blisko 30 uczestników wyruszyło w 800-kilometrową trasę, prowadzącą z Warszawy do Kijowa, by 21 listopada razem z mieszkańcami Ukrainy zakończyć ją na centralnym stołecznym Majdanie. Biegacze planują kontynuować „Bieg na Majdan” i w dzień, i w nocy, nie zależnie od warunków atmosferycznych i zmęczenia fizycznego.

Dotrzemy do Kijowa w imieniu tych, którzy pragną europejskiej, demokratycznej oraz wolnej Ukrainy. Jak pokazały wybory, tego samego chcą także Ukraińcy. Biegniemy by ożywić pamięć o tym, jak rok temu Ukraińcy przypomnieli nam wszystkim – co znaczą wartości europejskie. Walczyli o nie i ginęli w ich imię od kul „Berkutu” – napisali organizatorzy akcji na swoim profilu na FB.

Słowo Polskie, 18.11.14 r.

GK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code