Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Do 12 marca 2020 r. przyjmowane zgłoszenia do Nagrody im. Płażyńskiego

Do 12 marca 2020 r. przyjmowane zgłoszenia do Nagrody im. Płażyńskiego

Trwa dziewiąta edycja Nagrody im. Macieja Płażyńskiego dla dziennikarzy i mediów służących Polonii. Zgłoszenia można przesyłać do 12 marca 2020.

Nagroda zostanie przyznana  w 4 kategoriach:

– dziennikarz polonijny,
– dziennikarz krajowy publikujący na tematy polonijne,
– dziennikarz zagraniczny publikujący na temat Polaków, Polski i Polonii,
– redakcja medium polonijnego.

Nagrody w każdej z trzech kategorii dziennikarskich stanowią: statuetka oraz nagroda finansowa w wysokości 10 000 zł, zaś nagrodę w kategorii redakcja medium polonijnego stanowi statuetka.

Zwycięzców w poszczególnych kategoriach wybierze jury, w skład którego wchodzą m.in. dziennikarze zajmujący się tematyką międzynarodową, przedstawiciele rodziny Macieja Płażyńskiego oraz Muzeum Emigracji w Gdyni.

Zgłoszenia można przesyłać do 12 marca 2020 do północy (polskiego czasu) wyłącznie przy wykorzystaniu formularza on-line na stronie nagrody.

Osoby i instytucje zgłaszające prosimy o zwrócenie uwagi na punkt 3 regulaminu nagrody: „Nagroda jest przyznawana co roku za pracę dziennikarską w roku poprzednim”. Oznacza to, że jury nie ma możliwości przyznawania nagród za tzw. całokształt lub publikacje w latach wcześniejszych.

Wręczenie nagrody odbędzie się na przełomie maja i czerwca 2020 w Muzeum Emigracji w Gdyni.

Radę Nagrody tworzą przedstawiciele rodziny Macieja Płażyńskiego, Marszałka Województwa Pomorskiego, Prezydent Miasta Gdańska, Prezydenta Miasta Gdyni, Prezydenta Miasta Sopotu oraz Press Club Polska.
Organizatorem Nagrody jest Press Club Polska.

Regulamin, formularz zgłoszeniowy oraz informacje o nagrodzie znajdują się na stronie nagrodaplazynskiego.pl

Sekretariat Nagrody Press Club Polska, 29 lutego 2020 r.

lp

1 Comment

  1. Przez całe dziesięciolecia Polska o tych Polakach na wschodzie zapomniała. W Polsce właściwie nawet historycy niewiele wiedzą o losach Polaków na Kresach. Rodziny polskie (męska populacja) zostały w latach 1937-1938 skazane na śmierć za to, że byli Polakami. teraz Polska przywiązuje większą wagę do poprawnych, a nawet dobrych stosunków z Ukrainą, zapominając o prawie wynarodowionych potomkach obrońców Kresów. Czy nie wstyd??? Polonia to Polacy, którzy wyemigrowali za chlebem lub ze względów politycznych. Przywróćcie Polakom na Wschodzie i słowom ich określającym właściwe znaczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code