Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Dni Papieskie w WOK z udziałem chóru Cantores Minores z Warszawy

Dni Papieskie w WOK z udziałem chóru Cantores Minores z Warszawy

W ramach tegorocznych IX Dni Papieskich w Winnickim Okręgu Konsularnym 23 i 24 października odbyły się koncerty męskiego chóru archikatedralnego Cantores Minores z Warszawy.

W tym roku obchody były poświęcone 20. rocznicy podróży apostolskiej św. Jana Pawła II na Ukrainę.

Męski chór archikatedralny „Cantores Minores” z Warszawy wystąpił w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusa w Krasiłowie (obw. chmielnicki), w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, w Czerniowcach oraz w kościele pw. Świętej Anny w Storożyńcu (obw. czerniowiecki).

Koncerty chóru, który po raz drugi gościł w Winnickim Okręgu Konsularnym, zgromadziły wielu miejscowych Polaków, zaproszonych gości oraz miłośników muzyki sakralnej i patriotycznej. W koncertach wzięli przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP w Winnicy – attaché konsularny Bartosz Duda i attaché konsularny Adrian Browarczyk.

Dni Papieskie w Winnickim Okręgu Konsularnym są cyklicznym wydarzeniem kulturalnym organizowanym przez Konsulat Generalny RP w Winnicy.

Koncerty odbyły się zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym.

Słowo Polskie, mw za: KG RP w Winnicy, fot. Parafia Św. Anny w Storożyńcu, 31 października 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *