Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Dni Młodzieży w Brzuchowicach: Duchu Święty, przyjdź!

Dni Młodzieży w Brzuchowicach: Duchu Święty, przyjdź!

Trzydniowe spotkanie młodzieży z archidiecezji lwowskiej odbyło się w dniach 8-10 września na terenie Wyższego Seminarium Duchowego w Brzuchowicach.

W spotkaniu uczestniczyli dziewczyny i chłopcy z różnych parafii obwody lwowskiego, iwano-frankowskiego, tarnopolskiego, czerniowieckigo, goście z innych obwodów Ukrainy i zagranicy.

Tegoroczne XVI Dni Młodzieży doskonale wpisały się w obchody Wielkiego Jubileuszu 100-lecia Objawień Fatimskich. Jako temat zjazdu wybrano słowa Matki Bożej, zapisane w Ewangelii św. Łukasza „Gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny” (Łk 1,49).

Oprócz młodych ludzi i duszpasterzy w spotkaniu uczestniczyły także siostry zakonne. Impreza rozpoczęła się wieczorem 8 września – w święto Narodzenia Bogurodzicy. Słowo powitalne do młodzieży skierował koordynator o. Aleksandr Biszko.

Kulminacją ostatniego dnia – niedzieli stała się Msza św, którą celebrował metropolita lwowski arcybiskup Mieczysław Mokrzycki.

– Chcemy dzisiaj dziękować za całe nasze życie, za to że jesteśmy dziećmi Bożymi, za tych kto nas wychował, za naszych rodziców i dziadków, wychowawców. Za to że mogliśmy się tu spotkać z naszym Panem, Jezusem Chrystusem i naszymi przyjaciółmi – zwrócił się do młodych na początku Eucharystii metropolita.

W homilii abp. Mokrzycki wspomniał o tym, co łączy ludzi: „Moje serce raduje się, gdy was widzę, nieustannie chcę powtarzać słowa, wybrane hasłem tegorocznego spotkania – Gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny. Te słowa zabrzmiały gdy spotkały się dwie kobiety w dalekim Ein Keremie i byli wynikiem Bożej łaski i błogosławieństwa. Przyjechaliście z różnych zakątków naszej archidiecezji. Na co dzień mieszkacie w oddaleniu setek kilometrów od siebie, ale łączy was przyjaźń, znajomość i wspólna wiara. A tu, w Brzuchowicach, łaczy was modlitwa uwielbienia, słuchanie Słowa Bożego, tańce, śpiewy i wspólna uczta nie tylko Eucharystyczna, ale także codzienne posiłki, chleb powszedni”.

Na zakończenie Eucharystii organizator Dnia Młodzieży o. Aleksandr Biszko podziękował uczestnikom Dni Młodzieży za udział w spotkaniu, za wspólną modlitwę, za zjednoczenie w Panu. Podziękował też metropolicie Mieczysławowi za szczególną troskę o młodzież, która jest jak było zaznaczono w homilii „przyszłością naszego Kościoła”.

Słowa wdzięczności były skierowane także do biskupa-emeryta Mariana Buczka, który szesnaście lat temu zapoczątkował Dni Młodzieży, wszystkim proboszczom, zakonnicom, organizatorom.

W 2017 roku w świętowaniach XVI Dni Młodzieży wzięło udział ponad 400 osób.

Lidia Baranowska na podstawie informacji credo.pro, 17.09.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code