Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Diecezjalny Dzień Młodzieży w Chmielnickim

Diecezjalny Dzień Młodzieży w Chmielnickim

W dniach 24-26 sierpnia w Chmielnickim odbywał się XVIII Diecezjalny Dzień Młodzieży. Mottem tegorocznego spotkania były słowa:  „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga”.

Diecezjalny Dzień Młodzieży to wspaniały czas na modlitwę, wzbogacenie duchowe, nowe znajomości, dzielenie się świadectwami i rozrywkę we wspólnocie chrześcijańskiej, i właśnie z tego powodu nie warto go przegapić.

W programie tegorocznych spotkań: Eucharystia, konferencje, spotkania w grupach, świadectwa, tańce integracyjne, ciepła atmosfera koncertu na terenie świątyni i oczywiście smaczne jedzenie.W ciągu trzech dni można było się cieszyć śpiewem chóru pod kierownictwem Leopolda Twardowskiego z Polski.

„Bóg wzywa każdego swoim sposobem: dla kogoś przykładem staje się ksiądz, z innymi zdarza się jakaś sytuacja w życiu. W te dni rozważaliśmy, zastanawialiśmy się nad powołaniem Maryji, powołaniem Świętych, którzy poszli za głosem Boga. Bo świat potrzebuje: żniwo wielkie, ale robotników mało. Wszyscy chcieliby aby był ksiądz, była spowiedź i Eucharystia, ale jeżeli się zapytasz czy zgodziliby się oddać syna lub córkę z rodziny, to rodzice nie zawsze zgadzają się. Nie zawsze! Ponieważ gdy chciałem iść do seminarium  był to czas prześladowań, seminarium znajdowało się w Rydze i to wcale nie była taka łatwa decyzja. Moi rodzice nie byli już mlodzi, ojciec miał 70, mama 60 – tyle co ja obecnie. Oni też przejmowali się, ale mama powiedziała: synu, jeżeli jest to twoją drogą, bądź dobrym księdzem, a jeżeli masz być takim sobie – to lepiej nie iść! Bardzo dobrze. Bardzo chciałbym, by młodzi ludzie zawsze pytali siebie o to”, – powiedział biskup Leon Dubrawski podczas jednego z kazań na Dniu Młodzieży w d. Płoskirowie.

Lidia Baranowska, 01.09.18 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code