Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Diecezjalne spotkanie duchowieństwa w Mukaczewie

Diecezjalne spotkanie duchowieństwa w Mukaczewie

Fot.: kmc

20 czerwca w Mukaczewie odbyło się diecezjalne spotkanie duchowieństwa, któremu przewodniczył administrator apostolski biskup Mykoła Łuczok.

Konferencję na temat liturgii wygłosił gość spotkania – o. Jan Szczych, doktor liturgiki i wykładowca tej dyscypliny w Kijowsko-Żytomierskim Seminarium Duchownym w Worzelu. Następnie ojciec Jan odpowiadał na pytania dotyczące tematu konferencji.

Kulminacją jednodniowej odnowy duchowej była msza św. w katedrze, podczas której to, o czym słuchali, przeżywali w praktyce. Słowo Boże wygłosił bp Mykoła Łuczok. W homilii cytując Ewangelię, zastanawiał się nad wezwaniem Jezusa „Nie osądzajcie”. „Nad tą wskazówką mogę pracować codziennie” – powiedział biskup. Przecież osądzając kogoś, przyjmujemy rolę Boga. Co więcej, właśnie wtedy dajemy pretekst do potępienia nas samych. Dlatego należy bardziej zwracać uwagę na „swoje oko”, na belkę we własnym oku, niż na drzazgę, którą dostrzegamy w oku innych.

Biskup Mykoła zachęcił ojców duchownych, by służąc parafianom i przesiedleńcom, którzy nadal mieszkają w różnych miejscach i ośrodkach na terenie diecezji, zadbali i o własny odpoczynek. Lato, które właśnie się rozpoczęło, ma szczególny plan służenia – dotyczy to organizacji obozów czy innego rodzaju pracy z dziećmi, młodzieżą i rodzinami.

Lidia Baranowska za: kmc, diecezja mukaczewska, 25 czerwca 2022 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code