Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Diecezja charkowsko-zaporoska ma nowego ordynariusza

Diecezja charkowsko-zaporoska ma nowego ordynariusza

Fot. kmc.media

16 lutego 2020 roku w katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Charkowie odbyła się pierwsza Msza święta odprawiona przez nowego ordynariusza diecezji charkowsko-zaporoskiej biskupa Pawła Gonczaruka.

„Podczas Mszy świętej chcę prosić Pana, by ogarnął swoim Najświętszym Sercem was wszystkich, każdą rodzinę, każdego człowieka, całą diecezję, tych wszystkich, którzy poznali Jezusa Chrystusa, i tych, którzy jeszcze go nie znają, powierzając wszystkich Sercu dobrego kochającego Boga”, – powiedział nowy biskup Paweł Gonczaruk na początku swej prymicyjnej Eucharystii w katedrze charkowskiej.

Podczas kazania jego poprzednik biskup Stanisław Szyrokoradiuk podzielił się ze swoim następcą radą i doświadczeniem  wiary. W szczególności życzył biskupowi Pawłowi  „we wszystkim ufać Panu, być miłosiernym, a nauczając swoich wiernych – uczyć się od nich”.

Na zakończenie nowy biskup Paweł Gonczaruk podziękował wszystkim obecnym i powiedział: „Proszę o modlitwę  i…naprzód!”.

Fot. 0342.ua

Pawło Honczaruk urodził się w 1978 roku w Kornaczówce w obwodzie chmielnickim. Po seminarium w Gródku Podolskich zdobył licencjat z prawa kanonicznego na Uniwersytecie Wyszyńskiego w Warszawie. Święcenia kapłańskie otrzymał w 2002 roku. Posługę duszpasterską pełnił w diecezji kamieniecko-podolskiej. Od 2003 roku kierował diecezjalnym ośrodkiem Caritas-Spes. Od 2016 roku – sędzia w kościelnym trybunale. Poza tym był kapelanem wojskowym. Zna ukraiński, polski, rosyjski, włoski oraz niemiecki języki.

Lidia Baranowska za: kmc.media, 22 lutego 2020 r.

 

Lidia Baranowska za: kmc.media, 22 lutego 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code