Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Delegacja z województwa świętokrzyskiego w sierpniu odwiedziła Winnicczyznę

Delegacja z województwa świętokrzyskiego w sierpniu odwiedziła Winnicczyznę

Zdjęcie pobrano z svobodaslova.in.uaW dniach 22-23 sierpnia 2013 roku na zaproszenie wladz obwodu w Winnicy gościła delegacja z województwa świętokrzyskiego na czele z wice-marszałkiem Janem Maczkowiakiem. Goście z Polski wzięli udział w obchodach 22 rocznicy Niepodległości Ukrainy. 9-osobowa grupa reprezentowała Sejmik Województwa Świętokrzyskiego oraz Urząd Marszałkowski.

22 sierpnia rodacy ze współpracującego z Winnicczyzną od 55 lat województwa spotkali się z władzami obwodu winnickiego, odwiedzili Biuro Transparentne w Winnickiej Radzie Miejskiej a także uczestniczyli w Uroczystej Akademii z okazji Święta Niepodległości Ukrainy.

Następnego dnia odbyły się posiedzenia w trzech komisjach Rady Obwodowej, w których wzięli udział też przedstawiciele samorządu świętokrzyskiego. Pod czas tych spotkań zaczęto planowano współpracę  na następne lata. W komisji, która zajmuje się oświatą, została podjęta decyzja o nawiązaniu partnerskich stosunków między Instytutem Podwyższenia Kwalifikacji Pedagogicznej w Winnicy a Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Kielcach, mających na celu organizację kursów pedagogicznych dla nauczycieli języka polskiego z obwodu winnickiego, a także pomóc szkołom z polskim językiem nauczania na terenie obwodu.

W tym samym dniu polska delegacja wzięła udział w uroczystościach w  Chmielniku, który obchodził także 90 rocznicę rejonu chmielnickiego.

AR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code