Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Daszowscy strażacy dzięki Polskiej Pomocy będą efektywniej zwalczali skutki sytuacji nadzwyczajnych

Daszowscy strażacy dzięki Polskiej Pomocy będą efektywniej zwalczali skutki sytuacji nadzwyczajnych

15 września w Daszowie odbyło się uroczyste przekazanie specjalistycznego sprzętu niezbędnego dla funkcjonowania jednostek strażackich, ufundowanego przez polskie MSZ w ramach programu „Polska Pomoc”.

W ceremonii wzięli udział przewodniczący Winnickiej Rady Obwodowej Wiaczesław Sokołowyj, Konsul Generalny RP w Winnicy Damian Ciarciński, lokalni samorządowcy na czele z Serhijem z Titarenką oraz przedstawiciele NGO Podolska Agencja Rozwoju Regionalnego, operatora projektu „Wzmocnienie lokalnych jednostek strażackich”.

Daszowska hromada może poszczycić się własną drużyną strażacką, która nie zważając na skromne możliwości może poszczycić się blisko 70 wyjazdami na zgłoszenia w ciągu roku. Warto zaznaczyć, że na uroczystość do Daszowa przybył także szef Państwowej Służby ds Nadzwyczajnych w obwodzie winnickim Rusłan Szewczuk, który podkreślił, że tak innowacyjnym i nowoczesnym sprzętem, jak w Daszowie, nie dysponują nawet państwowe jednostki.

Konsul Ciarciński mówił o polskim doświadczeniu w walce z ogniem i innymi sytuacjami nadzwyczajnymi. Zaznaczył, że najlepiej stanie się, jeżeli przekazanego sprzętu nie trzeba będzie używać. Ale w wypadku potrzeby on powinien wspomóc strażaków i zapewnić im jak największe bezpieczeństwo.

Po zakończeniu uroczytości na terenie daszowskiej jednostki Straży Pożarnej przedstawiciele polskiego konsulatu w Winnicy odwiedzili największą szkołę w Daszowie, gdzie przekazali podręczniki dla klas uczących się języka polskiego.

Redakcja, 18 września 2021 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *