Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Członkowie LITPOLUKRBRIG świętowali rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Członkowie LITPOLUKRBRIG świętowali rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

Święto Niepodległości Polski to święto narodowe obchodzone 11 listopada, upamiętniające rocznicę odzyskania Rzeczpospolitej suwerenności w 1918 roku, po 123 latach zaborów.

Żołnierze LITPOLUKRBRIG obchodzą święta narodowe każdego kraju z szacunkiem, honorem i zgodnie z tradycją. Zwykle Święto Niepodległości to radosny i uroczysty moment w roku, jednoczący Polaków z ich międzynarodowymi przyjaciółmi we wspólnym świętowaniu. Z powodu pandemii na świecie wszystkie uroczystości i dni obchodów uległy zmianie.

W Brygadzie również świętowano inaczej: osobno, na odległość, ale – zawsze razem. 10 listopada odbył się wykład VTC poświęcony historii związanej z Dniem Niepodległości Polski. Dowódca LITPOLUKRBRIG. Pułkownik Dmytro Bratishko zwrócił się do zgromadzonego przed komputerami personelu, przypominając o ogromnej wartości tego święta, a tym samym podkreślił ,,Przed nami bardzo trudny czas, jednak wierzę, że wspólnie możemy osiągnąć sukces i pokonać te trudności – będąc zawsze razem zjednoczeni dla pokoju”.

Następnie, 11 listopada Starszy Narodowy Polski wraz z delegacją Litwy i Ukrainy złożyli kwiaty i zapalił znicz pod pomnikiem Nieznanego Żołnierza oraz Marszałka Józefa Piłsudskiego (Plac Litewski) dla upamiętnienia tego ważnego dla Polaków święta.

Walentyna Jusupowa za: LITPOLUKRBRIG, 16 listopada 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code