Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Członkowie Centrum Słowackiego czytali dramat Zapolskiej

Członkowie Centrum Słowackiego czytali dramat Zapolskiej

4 września na całym świecie odbywały się imprezy w postaci Narodowego Czytania „Moralności Pani Dulskiej”, zainicjowanego przez polską Parę Prezydencką Andrzeja Dudę i Agatę Kornhauser Dudę.

Kulturalno-Oświatowe Centrum im. Juliusza Słowackiego w Chmielnickim przygotowało się do Czytania bardzo starannie. Zgromadzeni na uroczystości goście wzięli udział w scenkach – fragmentach słynnego dramatu Zapolskiej, uwieńczonych później przeglądaniem filmu o takiej samej nazwie.

W uroczystości wzięli udział członkowie Centrum oraz uczniowie sobotnio- niedzielnej szkoły. Zespół wokalno- amatorski „ Rozmaryn”, działający przy KOC im. J. Słowackiego cieszył gości wiązanką piosenek ludowych.

Po zakończeniu uroczystości uczestnicy otrzymali na pamiątkę dyplomy oraz prezenty i zrobili wspólne zdjęcie , a po nim – dzielili się wrażeniami przy poczęstunku z pysznym torcie zrobionym w polskich barwach narodowych.

Impreza została zrealizowana w ramach Projektu Fundacji Wolność i Demokracja przy wsparciu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w Ramach Konkursu Polonia i Polacy za Granicą”.

Ludmiła Kotyk, 6 września 2021 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *