Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » „Czekoladowy król” dąży do objęcia najwyższego stanowiska w państwie

„Czekoladowy król” dąży do objęcia najwyższego stanowiska w państwie

Źródło - inosmi.ru

48-letni Petro Poroszenko zajmuje ósme miejsce na liście najbogatszych Ukraińców. Dysponuje kapitałem w 1,3 miliarda USD i od 20 lat buduje swoje „czekoladowe imperium”.

Poroszenko w ubiegłych latach pełnił funkcję ministra spraw zagranicznych i ministra gospodarki (w czasach prezydencji Janukowicza). Po ostatnich wyborach parlamentarnych Poroszenko dostał się do Werchownej Rady i skupił się na integracji Ukrainy do wspólnoty państw europejskich.

Eksperci stawiają na zwycięstwo Poroszenki w pierwszej turze wyborów, które odbywają się 25 maja na Ukrainie. Reszta z 20 kandydatów według sondaży nie przekroczy nawet dziesięcioprocentowego progu podczas głosowania

Po ewentualnym zwycięstwie Poroszenko zapowiedział dwie pierwsze wizyty do Brukseli i Doniecka.

Jego główna konkurentka na wyborach, Julia Tymoszenko, obiecała Ukraińcom, że będzie dążyła do tego, by Ukraina stała się członkiem NATO. Ze słów Poroszenki wynika, że chce on utrzymać neutralny status Ukrainy.

Redakcja, bwp

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *