Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Czaputowicz zdradził na czym ma polegać współpraca w ramach tzw. „Trójkąta Lubelskiego”

Czaputowicz zdradził na czym ma polegać współpraca w ramach tzw. „Trójkąta Lubelskiego”

Fot. radio.lublin.pl

28 lipca szef polskiej dyplomacji Jacek Czaputowicz podczas wspólnej konferencji prasowej z ministrami spraw zagranicznych Ukrainy i Litwy Dmytro Kulebą i Linasem Linkeviciusem w Lublinie poinformował, że „Trójkąt Lubelski” zakłada tworzenie stanowisk oficerów łącznikowych w resortach spraw zagranicznych trzech krajów oraz regularne trójstronne konsultacje na szczeblu ministrów i dyrektorów departamentów.

„Umówiliśmy się na regularne spotkania w formule ministrów spraw zagranicznych, zgodziliśmy się na utworzenie stanowisk oficerów łącznikowych w naszych resortach. Spotkania będą się odbywały również na szczeblu dyrektorów departamentów i być może współpraca ta rozszerzy się także na inne instytucje” – zaznaczył minister Czaputowicz.

Podkreślił, że dzięki wdrożeniu odpowiednich mechanizmów te trzy kraje będą w stanie realizować cele rozwoju Partnerstwa Wschodniego, skutecznie zwalczając pandemię koronawirusa, wspierając europejskie i euroatlantyckie aspiracje Ukrainy, współdziałać na rzecz rozwoju gospodarki a także współpracy w ramach Inicjatywy Trójmorza.

Kolejne spotkanie w ramach „Trójkąta Lubelskiego” ma odbyć się w Kijowie.

Słowo Polskie za: UKRINFORM, 1 sierpnia 2020 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code