Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Stosunki polsko-ukraińskie » Czaputowicz: wiceszef MSZ na stanowisku ambasadora RP na Ukrainie znakiem wysokiej rangi stosunków polsko-ukraińskich

Czaputowicz: wiceszef MSZ na stanowisku ambasadora RP na Ukrainie znakiem wysokiej rangi stosunków polsko-ukraińskich

Fot. https://fakty.interia.pl

Według Jacka Czaputowicza, kierownika polskiego resortu spraw zagranicznych fakt, że Polskę będzie reprezentował na Ukrainie aktualny wiceminister podkreśla rangę relacji polsko-ukraińskich. Szef MSZ zaakcentował też, że Cichocki to “profesjonalista, który nadzorował Departament Wschodni MSZ i zna świetnie sprawy ukraińskie”.

Minister Czaputowicz także pozytywnie ocenił w rozmowie z PAP pracę dotychczasowego ambasadora w Kijowie Jana Piekły.

Szef MSZ RP odniósł się też do apelu o pozostawienie Piekły na stanowisku “do końca okresu urzędowania, lub chociażby do końca kampanii wyborczej przed wyborami do Rady Najwyższej Ukrainy”, z którym wystąpiła grupa polskich ekspertów, dziennikarzy oraz działaczy organizacji polskich na Ukrainie.

Minister podkreślił, że zmiany na stanowisku ambasadora nie należy interpretować jako niechętnego gestu wobec Ukrainy. Jej intencją – zadeklarował – jest poprawa wzajemnych stosunków z Ukrainą i poszukanie możliwości dyplomatycznego rozwiązania problemów, takich jak ekshumacje czy “pewne kwestie historyczne”.

Słowo Polskie na podstawie informacji PAP, 31 grudnia 2018 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code