Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Cud Bożego Narodzenia w Żytomierzu

Cud Bożego Narodzenia w Żytomierzu

Od ponad 2000 lat przeżywamy cud Bożego Narodzenia. Dzieci na całym świecie wierzą, że coś szczególnego może się wydarzyć właśnie w okresie tych magicznych świąt. Młodzież, ucząca się języka polskiego w „Szkole wiedzy o Polsce”, doświadczyła jednego z takich radosnych wydarzeń 18 grudnia. W tym dniu razem dzieci polskiego pochodzenia razem z rodzicami wzięli udział w  świątecznym koncercie wigilijnym.

Uczniowie „Szkoły Wiedzy o Polsce” razem z nauczycielką Oleną Sotnikową od dłuższego czasu przygotowywały się do zimowego święta. Do najmłodszej grupy uczniów szkoły, działającej przy Zjednoczeniu Szlachty Polskiej uczęszcza 26 dzieciaków w wieku od 5 do 7 lat. Na koncert wigilijny przyszli także rodzice dzieci, którzy także pomagali swoim dzieciom nauczyć się wierszyków w języku polskim oraz kolęd. Najlepiej udała się kolęda „Dzisiaj w Betlejem” oraz piosenka „Zima, zima, zima”.

To był udany „debiut” naszych małych artystów, którzy po raz pierwszy wystąpili przed tak dużą widownią w języku polskim. Cieszę się, że wszystko nam się udało – podsumowała koncert Olena Sotnikowa.

Pod koniec święta wszystkie dzieci otrzymali prezenty – zeszyty, nalepki i słodycze. Spotkanie miało na celu przypomnienie okoliczności narodzenia Jezusa w stajence betlejemskiej, wprowadzenie w atmosferę tych świąt, wspólne przeżycie cudownego okresu Bożego Narodzenia, przekazanie miłości i radości bliźnim poprzez śpiewanie kolęd i opowiadanie dzieciom o tradycjach swoich przodków…

Serdeczne życzenia świąteczne z okazji nadchodzących świąt złożyła zgromadzonej społeczności prezes Zjednoczenia Szlachty Polskiej Natalia Iszczuk.

Anna Denysiewicz, 20.12.14 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code