Jesteś tutaj: Home » Inne » Croissanty ze Lwowa od września można kupić w Polsce

Croissanty ze Lwowa od września można kupić w Polsce

Fot. horecatrends.pl

Firma Lviv Croissants otwiera swoje pierwsze restauracje w Polsce. Na początek w Warszawie, Wrocławiu i Zgorzelcu.

Założycielem tej dobrze rozpoznawalnej firmy jest przedsiębiorca Andrij Halytskyi. Jak sam powiedział planuje otwierać lokali z croissantami zarówno w centrach handlowych, jak i przy ulicach.

Sieć Lviv Croissants powstała w 2015 r. Obecnie w Ukrainie funkcjonuje 141 placówek pod tą marką – z czego 20 na w food courtach w 8 miastach.

Pierwsze trzy placówki w Polsce powstaną w Zgorzelcu (Red. Ta już otworzyła swoje drzwi dla klientów w drugiej połowie września w centrum handlowym Zgorzelec Plaza) i Wrocławiu (ul. Wita Stwosza 57). W Warszawie restauracja zacznie działać w lokalu w centrum miasta. Będą to placówki własne lub franczyzowe.

Asortyment w polskich lokalach Lviv Croissants nie będzie różnił się od menu w ukraińskich. Będą to rogale śniadaniowe z grilla, świeże rogaliki słodkie oraz linia napojów ciepłych i zimnych.

Podstawowy produkt marki – croissant będzie przywożony ze Lwowa ale nadzienie zostało dostosowane do polskiego rynku i jest przygotowywane na bazie produktów polskich dostawców. Ukraińska firma wchodzi do Polski z przesłaniem „Możemy nie tylko brać, ale i dawać”. Na otwarcie Lviv Croissants w Zgorzelcu przygotowano kubki tematyczne z napisem „Dziękujemy Polakom”.

To już druga duża ukraińska sieć, która w ostatni miesiąc wychodzi na polski rynek. Pierwszy odział Nowej Poszty jak pisało Słowo Polskie na początku października pojawił się w Warszawie.

Walentyna Jusupowa, 13 października 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code