Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Coraz więcej osób odwiedza Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach

Coraz więcej osób odwiedza Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach

Fot. dziennikpolski24.pl

Blisko 226 tysięcy osób odwiedziło w 2018 roku Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach.

W minionym roku przypadła 40. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. 7 czerwca 2018 r. Muzeum odwiedził milionowy gość, licząc od 2014, czyli jego otwarcia po gruntowej przebudowie. Okazała się nim pani Monika, która wraz z mężem przyjechała do Wadowic z Kórnika. Oprócz certyfikatu milionowego gościa, vouchera uprawniającego do bezpłatnego zwiedzania dla grupy, otrzymała publikacje i pamiątki muzealne oraz prezenty przekazane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Muzeum mieści się w kamienicy, w której mieszkali Wojtyłowie, gdzie w 1920 r. urodził się Karol Wojtyła. Powstało w 1984 r. W 2010 r. rozpoczęła się jego przebudowa. Muzeum zostało ponownie otwarte 9 kwietnia 2014 r.

Nowa ekspozycja jest opowieścią o Karolu Wojtyle – od urodzenia do śmierci. Jej sercem jest mieszkanie Wojtyłów. To pierwsza ekspozycja narracyjna o Janie Pawle II na świecie. Zobaczyć można m.in. elementy oryginalnego wyposażenia mieszkania Wojtyłów i osobiste rzeczy papieża.

Karol Wojtyła mieszkał w Wadowicach do ukończenia gimnazjum. Po maturze wyjechał z ojcem do Krakowa.

Słowo Polskie na podstawie informacji PAP, 12 stycznia 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *