Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Relacje z wydarzeń » Co zrobić by Warszawa nas usłyszała? – wciąż brak reakcji z boku polskich fundacji na apel Polaków ze Wschodu

Co zrobić by Warszawa nas usłyszała? – wciąż brak reakcji z boku polskich fundacji na apel Polaków ze Wschodu

Nabiera obrotów sprawa, związana z problemami dofinansowania organizacji polonijnych ze Wschodu, a szczególnie – z Ukrainy. Do wyświetlania tej sprawy dołączają coraz to nowe media w Polsce, w tym i ogólnokrajowa gazeta Rzeczpospolita. Kurier Galicyjski, Mozaika Berdyczowska, nasz portal WIZYT.NET i wiele innych polonijnych mediów już otwarcie deklarują niezadowolenie z powodu niejasnej pozycji polskich fundacji, wyznaczonych przez polski MSZ na rozpodział środków na działalność organizacji polonijnych.
Proponujemy Państwu kilka linków na artykuły, związane z tym problemem, w różnych serwisach na Ukrainie i w Polsce, prosimy o komentarze i uwagi:

„Pisz na Berdyczów” – Gazeta Rzeczpospolita, autorka Agnieszka Rybak,
„Polskie organizacje dotąd bez dofinansowania” – Kurier Galicyjski, autor Krzysztof Szymański,
“Polski rząd niszczy Polskość” – Areopag XXI, autor dk. Jacek Jan Pawłowicz
–  „Sygnał z polskiego MSZ – spotkanie prezesów polonijnych z konsulami na Ukrainie w sprawie dofinansowania” portal WIZYT.NET, autor – Jerzy Wójcicki.

 

 

Link do poprzedniej ilustracji do artykułu „Co zrobić, by Warszawa nas usłyszała?”. Na prośbę kilku członków naszego polonijnego środowiska zamieniliśmy ja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code