Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Co może być wspólnego między liderem rosyjskich raszystów i wodzem niemieckich nazistów?

Co może być wspólnego między liderem rosyjskich raszystów i wodzem niemieckich nazistów?

Fot. Youtube

Polityka rosyjskiego lidera Władimira Putina wobec krajów nie chcących zostać częścią „ruskiego miru” coraz bardziej przypomina agresywne działania III Rzeszy Adolfa Hitlera.

Do takiego wniosku dochodzi coraz więcej światowych analityków, intelektualistów, dziennikarzy oraz historyków.

Po przeprowadzeniu wieloletnich analiz tekstów przemówień kremlowskiego lidera oraz idących za tym czynów, bardziej trzeźwi naukowcy doszli do wniosków, że metody, wykorzystywane przez Kreml opierają się wprost na kopiowaniu tekstów nazistowskich liderów, scenariuszy przedsięwzięć publicznych oraz sposobów masowego „zombiowania” społeczeństwa.

Takie analogie stały się  bardzo widoczne  w wystąpieniu Putina w przededniu zakrojonej na wielką falę agresji na Ukrainę w lutym 2022 roku oraz w toku jej bezpośredniego wdrażania.

Przeanalizowaliśmy dwa teksty: pierwszy wygłosił Adolf Hitler 1 września 1939 roku podczas nadzwyczajnego spotkania członków niemieckiego Reichstagu, w którym publicznie ogłoszono wojnę Polsce. Drugi tekst, to przemówienie Władimira Putina, wygłoszone przez niego 24 lutego 2022 r.

Porównanie cytat:

Hitler: Zawsze dążyłem do wprowadzenia zmian w pokojowy sposób.
Putin: Viężko i cierpliwie próbowaliśmy się dogadać z wiodącymi krajami NATO.

Hitler: To kłamstwo, kiedy świat mówi, że my chcemy wprowadzać zmiany wyłącznie przy użyciu siły.
Putin: Nikomu i niczego nie zamierzamy narzucać siłą.

Hitler: Przecież wiecie o moich nieustannych próbach pokojowego rozwiązania problemu Austrii a potem Sudetów, Bohemii i Moraw. Wszystko to było nadaremne.
Putin: Przez  8 lat nieustannie robiliśmy wszystko możliwe, żeby rozwiązać sytuację poprzez pokojowy i polityczny sposób. Wszystko na marne.

Hitler: Niemcy nie mają żadnych interesów na Wschodzie. Zachodni mur na zawsze określa granice III Rzeszy.
Putin: W naszych planach nie mieści się okupacja terenów ukraińskich, Polski i krajów bałtyckich.

Hitler: Niemiecka mniejszość, mieszkająca w Polsce jest poddawana obrzydliwym prześladowaniom.
Putin: Celem operacji  specjalnej na Ukrainie jest obrona ludności, nad którą przez osiem lat , „reżim kijowski” znęca się i prowadzi działania ludobójcze.

Poza tym Putin wymyślił nową swastykę. Przy czym nie znalazł dla niej godnego symbolu we własnym alfabecie a pożyczył go u znienawidzonych „anglosasów”. Do tego okazało się także taki sam symbol „Z” miała 4. Policyjna pancerna  dywizja grenadierów SS. A wojska putinowskie nie tylko malują ten symbol na swoich czołgach i pociskach, które później trafiają w miasta ukraińskie, kobiety i dzieci. Ludność Rosji także wykorzystuje ten symbol w różnych akcjach oraz kampaniach społecznych.

Na arenie międzynarodowej Putin działa tak samo jak i Hitler. Niemiecki fuhrer 80 lat temu zrezygnował z członkostwa w Lidze Narodów, uchylając się od nałożonych sankcji. Tak samo Putin w 2014 roku dosłownie wytarł nogi o prawo międzynarodowe, kiedy okupował Krym i zaatakował Ukrainę. I też bez specjalnych konsekwencji.

Europa zbyt długo nie zauważała problemu Hitlera. Tak samo w XXI wieku nie zrobiono nic by osiem lat temu okiełznać nowego Hitlera. Brak należytej reakcji Zachodu to główny powód dlaczego dzisiaj rozkręciła się nowa  fala agresji ze strony rosji. Raszyści bezwzględnie bombardują miasta ukraińskie oraz zabijają ludność cywilną. Hitler mordował Żydów, Putin morduje Ukraińców.

Obydwaj dyktatorzy obiecali nie zabijać ludności cywilnej, powtarzając, że interesują ich tylko obiekty wojskowe. Jednak w Ukrainie z powodu niewykonania tych „obietnic” już ucierpiały miliony cywilów. Cały świat jest świadkiem rosyjskich kłamstw, że Rosja ostrzeliwuje wyłącznie infrastrukturę wojskową.

Mariupol prawie doszczętnie został zrównany z ziemią , zniszczono częściowo Charków, Czernichów, Izium, Irpeń, Wołnowachę, Buczę. Zbombardowane zostały szpitale, oddziały położnicze, szkoły i przedszkola, cerkwie i teatry. Zginęły tysiące cywilów, w tym – ponad 200 dzieci. Domy oraz cały dobytek życiowy straciły miliony ludzi.

Świat cywilizowany mówi jednym głosem: Putin = Hitler. Takie słowa wybrzmiały z ust większości polityków demokratycznych krajów . W obronie Ukrainy wypowiadają się naukowcy i przeciętni mieszkańcy.

Na zbrodniarzy wojennych zwykle czeka smutny koniec. Nazistowscy liderzy albo zakończyli życie poprzez samobójstwo albo zostali skazani na karę śmierci  po wyrokach trybunału norymberskiego. Właśnie tak kończą swój żywot ci, którym wydawało się że mogą decydować i życiu i losach milionów.

Marek Sztejer, mw 1 maja 2022 r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code