Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Co najmniej 8 rosyjskich rakiet spadło na Międzynarodowe Centrum Operacji Pokojowych i Bezpieczeństwa w Jaworowie

Co najmniej 8 rosyjskich rakiet spadło na Międzynarodowe Centrum Operacji Pokojowych i Bezpieczeństwa w Jaworowie

Fot. Unian

13 marca został obalony mit o “bezpiecznym zachodzie Ukrainy” i strefie buforowej przy granicy z krajami NATO. O 5:56 na Centrum Operacji Pokojowym w Jaworowie-Staryczach spadło osiem rakiet. Kilka innych zostało przechwyconych przez systemy obrony powietrznej.

Rakiety rosyjscy okupanci wystrzelili prawdopodobnie z południowo-wschodniego kierunku lub znad Czarnego Morza. Są ofiary w ludziach. Zniszczeniami została dotknięta infrastruktury cywilna w przygranicznych miejscowościach z Polską.

Na terenie Centrum Operacji Pokojowych wielokrotnie odbywały się manewry wojskowe z udziałem żołnierzy oraz instruktorów wojskowych z krajów NATO w tym z Polski. Wstrząsy od wybuchów były odczuwalne na wiele kilometrów, w tym – w polskich przygranicznych miejscowościach.

Starycze są położone w odległości 22,5 km od polskiej granicy i 38,5 km od Lwowa. Najbliższe polskie miejscowości to Wólka Żmijowska i Wielkie Oczy. W nocy z 12 na 13 marca po raz kolejny został ostrzelany także d. Stanisławów (Iwano-Frankivsk).

Słowo Polskie, 13 marca 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *