Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Ciepła impreza w Czarnym Ostrowie

Ciepła impreza w Czarnym Ostrowie

Mimo brzydkiej i zimnej pogody Czarny Ostrów 1 maja 2019 r. ciepło przyjmował szczególnych gości z Chmielnickiego.

Z okazji Dnia Polonii  i Polaków za Granicą zrealizowano tu interesujący projekt polonijny pt. „Wielka Polska Rodzina” współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą, a mianowicie urządzono świetne imprezy dla mieszkańców miasteczka polskiego pochodzenia i wszystkich innych chętnych – miłośników języka i kultury polskiej.

Spotkanie poprzedziła msza św. w pobliskim kościele i otrzymanie błogosławieństwa oraz wspólne pamiątkowe zdjęcie z ks. Wiktorem Tkaczem.

Następnie w Dziecięcej Szkole Muzycznej odbył się wspaniały koncert przygotowany przez dzieci i młodzież z Czarnego Ostrowa (Szkoła Muzyczna dla Dzieci), KOC im. J. Słowackiego oraz Centrum Języków i Kultur Słowiańskich z Chmielnickiego.

Koncert zainicjował Polski Amatorski Ludowy Zespół Wokalny „ROZMARYN” (działający przy KOC im. J. Słowackiego w Chmielnickim) śpiewaniem wiązanki piosenek polskich.

Młodsze dzieci i starsza młodzież zaprezentowały swoje umiejętności taneczne, szczególnie cudnie zabrzmiały melodie ukraińskich piosenek ludowych na bandurze, oraz piosenki w języku ukraińskim (uczennice Szkoły Muzycznej Cz. Ostrowa i Centrum JiKSł w Chmielnickim) i polskim.

Koncert zakończono wspólnym śpiewaniem piosenki „Bo wszyscy Polacy to jedna rodzina”. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali piękne prezenty i upominki. Po koncercie urządzono zabawy ruchowe i konkursy dla młodzieży i dzieci. A najprzyjemniejszym momentem imprezy był skromny piknik i zajadanie pieczonych kiełbasek po intensywnie przeprowadzonych zabawach.

Wesoło i ciekawie spędzili czas wszyscy obecni na tej imprezie polonijnej, zarówno mieszkańcy tego historycznego miasteczka, tak i goście przybyli z Chmielnickiego. A wspólne zdjęcia na pamiątkę będą ogrzewać serca miłymi wspomnieniami.

Ludmiła Kotyk, d. Płoskirów-Chmielnicki, 4 maja 2019 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code