Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Polityka » Ciężarówki, biorące udział w „humanitarnej inwazji”, wracają do Rosji

Ciężarówki, biorące udział w „humanitarnej inwazji”, wracają do Rosji

Źródło - unian.uaPierwsze kilkadziesiąt rosyjskich ciężarówek, które dostarczyły pomoc na Ukrainę, przekroczyły przejście graniczne „Donieck” i wyruszyły w stronę Kamieńska Szachtyńskiego, gdzie poprzednio stała kolumna oczekująca na wjazd na Ukrainę.

Rosja po raz kolejny pokazała, że nie liczy się z opinią światowej wspólnoty i bez zgody ukraińskich władz i uzgodnienia z Czerwonym Krzyżem 22 sierpnia wtargnęła na teren Ukrainy pod pozorem dostarczenia pomocy humanitarnej mieszkańcom Ługańska. Ukraińskie Siły Zbrojne nie przeszkadzały Rosjanom w dotarciu do celu podróży. Ciężarówki wjechały do części miasta, którą jeszcze kontrolują prorosyjscy terroryści.

Nie zważając na ostre słowa krytyki w stronę Rosji i Putina, kraje Europy i USA ograniczyły się w większości tylko do sankcji gospodarczych. Żadnej pomocy militarnej Ukraina póki co nie otrzymała od swoich zachodnich partnerów. Putin jeszcze raz udowodnił, że kontroluje sytuację na wschodzie Ukrainy i może bez przeszkód wysyłać tam nie tylko wodę, sól i herbatę ale także czołgi i systemy rakietowe w celu destabilizacji sytuacji w państwie ukraińskim.

Redakcja

GK

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code