Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Winnicki » Chwalcie Boga wszystkie ludy! Międzynarodowy koncert kolęd odbył się w Winnicy

Chwalcie Boga wszystkie ludy! Międzynarodowy koncert kolęd odbył się w Winnicy

18 stycznia po wieczornej Mszy świętej w winnickim kościele Matki Boskiej Anielskiej odbył się nietradycyjny koncert kolęd. Jego nietypowość polegała na tym, że w roli artystów wystąpili studenci międzynarodowego seminarium misyjnego Redemptoris Mater, które od kilku lat funkcjonuje w Winnicy.

W tym seminarium „studiują” katolicy ze wszystkich zakątków świata – Hiszpanii, Włoch, Peru, Kolumbii, Paragwaju, Brazylii, Polski i Meksyku. Każdy z nich zaprezentował jedną albo kilka piosenek bożonarodzeniowych, charakterystycznch dla własnego regionu albo kraju zamieszkania.

Pod szopką kościoła kapucynów zabrzmiały kolędy w różnych językach: Campana sobre campana (Hiszpania), Ciribi (Włochy), Pero mira como beben (Hiszpania), Do szopy hej pasterze (Polska), Esta noche Jezus ha nacido (Peru), I Bambini di Betlemme (Włochy), Con mi burrito sabanero (Kolumbia), Ouma nande jara (Paragwaj), Bóg się rodzi (Polska), Hoje na terra (Brazylia), Tycha nicz oraz Dobry weczir tobi(Ukraina).

Każdy kolejny utwór był podtrzymywany owacjami, niektórzy słuchacze z Winnicy nawet wykazali się dobrą znajomością języków obcych i podśpiewywali.

Po koncercie jedna z najaktywniejszych parafianek zawitała do zakrystii, gdzie podziękowała seminarzystom za wspaniały koncert własną kolęda. Zakończyła się uroczystość z okazji Świąt Bożego Narodzenia w różnych językach…

Anatol Fedoryszyn, bwp

Zdjęcia z koncertu

{morfeo 509}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code