Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Chorus Culmensis z Chełmna koncertował na Podolu

Chorus Culmensis z Chełmna koncertował na Podolu

Przez kilka dni na Podolu gościł znany w Polsce a szczególnie w województwie kujawsko-pomorskim zespół „Chorus Culmensis”. Stowarzyszenie muzyczne z Chełmna ma za sobą już ponad 30 lat twórczości, najlepsze wzorce której zostały przedstawione w Latyczowie i Kamieńcu Podolskim.

W Latyczowie artyści z Polski przywitali księdza proboszcza Sanktuarium Matki Boskiej Latyczowskiej Adama Przywulskiego z 25. rocznicą kapłaństwa, zapewnili oprawę muzyczną uroczystej Mszy świętej, pod koniec której zadziwili parafian oraz gości wykonaniem „egzotycznej” w tych stronach muzyki gospel, a także dobrze znanych i lubianych polskich piosenek ludowych i patriotycznych – Rozkwitały pąki białych róż, Pierwsza Brygada oraz innych.

Dyrygował chórem z Chełmna Wojciech Błaszak. Większość artystów – to panowie i panie w średnim wieku, doświadczeni artyści, specjalizujący się w muzyce świeckiej, kościelnej i gospelu, koncertujący na terenie całej Polski.

Zapamiętają kujawiaków także w Kamieńcu Podolskim, gdzie chór gościł przez dwa dni, wykonując ody pogrzebowe i inne utwory.

FM

Zdjęcia z występu chóru z Chełmna w katedrze kamienieckiej

{morfeo 362}

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code