Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Chasydzi nie boją się wojny i tysiącami przylatują do Winnicy

Chasydzi nie boją się wojny i tysiącami przylatują do Winnicy

Źródło - vindaily.infoOd 21 września ze wszystkich zakątków świata zlatują się do Winnicy samoloty czarterowe z chasydami, którzy później autokarami powędrują do Humania, by świętować żydowski Nowy Rok – Rosz ha-Szana.

W Humaniu znajduje się mogiła rabi Nachmana, który jest jednym z najbardziej czczonych cadyków. Chasydzi wierzą, że jeżeli powitają nowy rok na mogile Nachmana na Ukrainie, to przez cały następny rok ich sprawy będą układały się pomyślnie. Świętowanie Rosz ha-Szana będzie trwało od 24 po 26 września.

W przeciągu tygodnia winnickie lotnisko, które znajduje się najbliżej do Humania, przyjmie 70 lotów czarterowych – więcej niż w ciągu całego roku. W zamian za to winniczanie otrzymają możliwość taniej podróży do Izraela i z powrotem.

Najwięcej żydowskich pielgrzymów przyjechało z USA, Niemiec oraz Izraela. We wrześniu 2013 roku Humań gościł ponad 20 000 Chasydów.

Na podstawie informacji Vindaily.info

GK

 

 

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code