Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Charków modli się o jedność chrześcijan

Charków modli się o jedność chrześcijan

20 stycznia 2022 roku w charkowskiej katedrze Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny odbyła się msza święta z okazji rozpoczęcia tygodnia modlitw o jedność chrześcijan.

Nabożeństwu przewodniczył biskup ordynariusz diecezji charkowsko-zaporoskiej Pawło Gonczaruk, obecni byli wikariusze katedry Wniebowzięcia NMP ojcowie Wojciech Stasiewicz i Oleg Kowiniow, duchowni UKGK ojcowie Józef Szczur i Wiktor Martynenko oraz ojciec Wardan Adamian — kapłan ormiańskiego kościoła apostolskiego.

„Jedność pomiędzy chrześcijanami nie jest czymś statycznym, stworzonym raz i na zawsze. Jedność między chrześcijanami jest wyzwaniem na każdy dzień. To codzienna praca. To jest pragnienie i praca każdego dnia. Są to wzajemne relacje i modlitwa o jedność. To coś, co należy stale zdobywać i stale pielęgnować. To jest praca i w ten sposób odpowiadamy na wezwanie Chrystusa” – zwrócił się do wierzących w homilii ojciec Pawło.

Po zakończeniu mszy świętej odprawiono modlitwę ekumeniczną, po czym słowami hymnu „Boże wielki, jedyny” wszyscy obecni zwrócili się do Pana, prosząc o dar jedności i sprawiedliwego pokoju dla Ukrainy.

Sergiusz Olijnyk za: diecezja charkowsko-zaporoska, 24 stycznia 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *