Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Burmistrz Lwowa pogodził się by przekazać funkcję zarządzania odpadami władzom obwodowym

Burmistrz Lwowa pogodził się by przekazać funkcję zarządzania odpadami władzom obwodowym

Fot. Depo.Lviv

Andrij Sadowyj przyjął propozycję przewodniczącego Lwowskiej Administracji Obwodowej, polegającej na delegowaniu władz miasta Lwowa funkcji gospodarki odpadami władzom regionalnym.

To nie jest ultimatum Sadowemu. To ultimatum mieszkańcom Lwowa. Jestem przekonany, że w tej sytuacji musimy przyjąć propozycję, zapłacić pieniądze i mieć możliwość normalnie żyć i rozwijać się – ogłosił Sadowyj.

Na pytanie dziennikarzy, czy przyznaje się on do tego, że władze Lwowa nie są w stanie uratować miasto od kryzysu śmieciowego. – Jeżeli Lwów okazał się w oblężeniu, inne miasta odmawiają możliwości przyjmowania naszych śmieci, to jak możemy dać sobie z tym radę? Propozycja władz centralnych nie jest propozycją innego państwa, rząd twierdzi, że wie co robić i jak robić, by poradzić sobie ze śmieciami. Ale dlaczego wcześniej nie zaproponowano nam pomocy? Kiedy zamykano poligon śmieciowy, wszyscy stali obok i obserwowali – dodał burmistrz Lwowa.

Słowo Polskie, 24.06.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code