Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Burmistrz Baru głoduje już trzeci dzień

Burmistrz Baru głoduje już trzeci dzień

Fot. vezha.vn.ua

Artur Cyciurski – obecny mer miasta i hromady Bar, były prezes Stowarzyszenia Konfederatów Barskich ogłosił głodówkę i utrzymuje się od jedzenia od trzech dni, zaczynając od 2 września.

Taką decyzję pan Artur podjął na znak protestu przeciwko decyzji miejscowych radnych, którzy zablokowali realizację unijnego projektu rozwojowego „Apple Way”, polegającego na wykorzystaniu gospodarczego i turystycznego potencjału Barskiego i Żmeryńskiego rejonów.

Opozycyjni radni podczas sesji Rady Miasta, która odbyła się 2 września, odrzucili propozycję przekazania pomiesczenia pod Biuro Klastrowe oraz działki pod sad tradycyjnych podolskich odmian jabłek, która była obowiązkowym warunkiem programu Mayors for Economic Growth UE, finansującego projekt w Barskiej  oraz Sewerynowskiej hromadzie (gminie) na około 500 tys. Euro. Zabrakło 3 głosów.

Głodując na centralnym placu miasta, Artur Cyciurski nie marnuje czasu – rozmawia z mieszkańcami miasta i hromady, zbiera podpisy na rzecz poparcia projektu „Apple Way”. Pod koniec czwartku głosów poparcia udzieliło ponad 350 mieszkańców Baru.

Kolejny sesja Rady Miasta Bar ma odbyć się w piątek 6 września o godzinie 12:30 z licznym udziałem społeczności.

Redakcja, 6 września 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code