Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Nauka, sztuka, inne » Brytyjski Air Squadron odwiedził Winnicę

Brytyjski Air Squadron odwiedził Winnicę

Tylko nieliczni mieszkańcy Winnicy mogli uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu – wizycie cywilnej oraz zabytkowej wojskowej eskadry powietrznej z Wielkiej Brytanii w porcie lotniczym Hawryszowka.

Około godziny 15.00 wylądowały dwa pierwsze niewielkie aparaty lotnicze, załoga których chętnie porozmawiała z miejscowymi, którzy obstąpili samoloty. Piloci – a to w większości pary rodzinne emerytowanych Anglików opowiedzieli o Ukrainie z lotu ptaka, pozwolili usiąść za sterami samolotu, komentując wszystko co widzieli na Krymie oraz w Kijowie ze szczyptą tradycyjnego angielskiego humoru.

Widzowie zobaczyli, jak tankuje się niewielki samolot – prawie, jak samochód, dowiedzieli się, że na godzinę lotu on potrzebuje mniej więcej 30 litrów paliwa (benzyny wysokooktanowej), a także o tym, że utrzymanie i naprawa takiego samolotu nie obciąża za bardzo kieszeń brytyjskiego emeryty. Lot ze Sewastopola do Winnicy trwał około dwóch godzin a do Lwowa, dokąd dalej zmierzała eskadra – jeszcze mniej.

Po godzinie przybyły jeszcze 4 samoloty a najtrwalsi doczekali się zabytkowych maszyn lotniczych z czasów II Wojny Światowej już po 21 wieczorem.

Redakcja

Zdjęcia z przylotu Anglików do Winnicy

{morfeo 353}

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *