Jesteś tutaj: Home » Polacy na Kresach » Ogłoszenia » Boska TV – nowa telewizja dla Polaków w kraju i na Kresach

Boska TV – nowa telewizja dla Polaków w kraju i na Kresach

Z naszym telewizyjnym przesłaniem chcemy dotrzeć na najdalsze krańce świata – wszędzie tam, gdzie mieszkają Polacy i gdzie poszukują rozmowy, duchowego wsparcia i nadziei, którą przynosi  Dobra Nowina. Mamy nadzieję, że www.boskatv.pl stanie się dla Was dobrym miejscem, do którego będziecie często zaglądać.

Miejscem, w którym nieustannie będzie trwała rozmowa o tym, co ważne i Najważniejsze – dla Was, drodzy Widzowie, i dla nas, twórców kanału Boska TV. Jeśli uznacie, że warto powiedzieć o tym miejscu swoim bliskim i znajomym, Wasze zaproszenie dla nich, będzie dla nas największym wyróżnieniem.
Telewizja Boska TV wystartowała w Internecie 2 grudnia 2012. Intencją twórców kanału jest promowanie w mediach treści chrześcijańskich realizowanych w nowoczesnej, telewizyjnej formie, ze szczególną dbałością o jakość merytoryczną i techniczną realizowanych programów. Główną przesłanką do powołania do życia tego projektu było przekonanie jego twórców o konieczności obecności w mediach produkcji zawierających przekaz oparty na wartościach ewangelicznych i Tradycji Kościoła. Gotowość do wzięcia udziału w nowym projekcie wyraziły także osoby duchowne, które dotychczas prowadziły programy w kanale Religia.tv i zyskały tam dużą popularność wśród widzów. Do udziału w swoich produkcjach Boska TV zamierza również zapraszać popularnych ludzi mediów oraz osoby powszechnie znane, podzielające te same wartości i uznające tego rodzaju programy za ważny przekaz medialny.

Boska TV jest przedsięwzięciem prywatnym. Nie stoi za nim żadna grupa medialna. Jest projektem powstałym w gronie kilku osób, które do listopada 2012 wchodziły w skład zespołu redakcyjnego kanału Religia.tv. Start projektu w Internecie nie wyklucza w przyszłości starań o obecność na antenie telewizyjnej i w sieciach kablowych oraz podjęcia działalności w zakresie produkcji multimediów. Boska TV produkuje również programy na zamówienia zewnętrzne.
Wsparciem formalnym Boska TV i źródłem finansowania kanału ma być Fundacja 21 gramów, która jest właścicielem kanału i która rozpoczęła działalność wraz z nim.

Głównymi pomysłodawczyniami kanału Boska TV i założycielkami Fundacji są:
Jolanta Gwardys – producentka, scenarzystka; absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi; przez wiele lat związana z TVP, a w ostatnich latach także z TVN i TVN Style; w latach 2003-2006 Sekretarz Programowy TVP Łódź; od kwietnia 2007 do listopada 2012 w Religia.tv producentka i scenarzystka programów Szymona Hołowni Między Sklepami, Ludzie na walizkach, Bóg w Wielkim mieście, Gotowi na śmierć.
Anna Wasiewicz – dziennikarka; absolwentka Instytutu Nauk Politycznych UW; przez kilkanaście lat związana z TV4; od września 2007 do listopada 2012 w Religia.tv; wydawca programu Rozmównica, redaktor programów Szymona Hołowni Między Sklepami, Ludzie na walizkach, Bóg w Wielkim mieście, Gotowi na śmierć.
W skład Zarządu Fundacji wchodzą Jolanta Gwardys i Anna Wasiewicz.

Radę Programową Fundacji tworzą:
ks. Grzegorz Strzelczyk – prezbiter Archidiecezji Katowickiej, doktor teologii, mieszka w Katowicach,
o. Paweł Gużyński OP – dominikanin, przeor klasztoru dominikanów w Łodzi,
o. Wojciech Jędrzejewski OP – dominikanin, rekolekcjonista, mieszka w Łodzi,
o. Paweł Krupa OP – dominikanin, historyk mediewista, studiował w Krakowie, Paryżu i Rzymie, od 1997 roku członek Commissio Leonina przygotowującej krytyczne wydanie dzieł św. Tomasza z Akwinu, od 2010 roku dyrektor Instytutu Tomistycznego, mieszka w Warszawie,
o. Jordan Śliwiński OFMCap – kapucyn, doktor filozofii, adiunkt w Katedrze Lingwistyki Komputerowej Uniwersytetu Jagiellońskiego, wykładowca kapucyńskiego Wyższego Seminarium Duchownego, Dyrektor Szkoły dla Spowiedników, mieszka w Krakowie.
Wszystkim, którym bliskie jest szukanie dobrego Słowa na wizji zapraszamy do oglądania naszych programów i do współpracy na obszarze produkcyjnym oraz promocyjnym.

Wszystkie nasze programy można obejrzeć na stronie www.boskatv.pl i kanale youtube: BoskaTVpl
Szukajcie, a znajdziecie nas także na Facebooku i Tweeterze.

Kontakt:
Redakcja Boska TV
mail: [email protected]
Fundacja 21 gramów
mail: [email protected]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *