Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Biskupi kościoła rzymskokatolickiego na Ukrainie zaapelowali do październikowej modlitwy różańcowej w intencji pokoju

Biskupi kościoła rzymskokatolickiego na Ukrainie zaapelowali do październikowej modlitwy różańcowej w intencji pokoju

Fot. katowice.luteranie.pl

W dniu 1 października br. we wszystkich kościołach w Ukrainie odczytano Apel Biskupów Kościoła Rzymsko-Katolickiego w Ukrainie w celu pokoju w naszym kraju.

„Czcigodni Księże i Osoby Konsekrowane! Umiłowani Bracia i Siostry w Chrystusie! Wojna Rosji przeciwko Ukrainie, którą tak długo i wyczerpująco przeżywamy, nie słabnie. W ostatnich dniach eskalacja konfliktu zbrojnego zwraca naszą uwagę na potrzebę wzmożonej modlitwy o zakończenie wojny i pokój w naszym kraju!

Dlatego nakazujemy, aby przez cały październik, który jest w szczególny sposób poświęcony Maryi Królowej Różańca, w każdym kościele, wspólnocie i rodzinie odmawiano (razem lub indywidualnie) Różaniec Święty w intencji pokoju w naszym kraju.

Ogłaszamy również w każdy piątek października dzień postu na chlebie i wodzie dla wszystkich katolików obrządku łacińskiego na całej Ukrainie, w tej samej intencji.
Prosimy również o włączenie się do wspólnej modlitwy i postu wszystkich wierzących w Boga i ludzi dobrej woli, ponieważ modlitwa jest mocą pokoju skierowaną na pokonanie ciemności wojny.

Dziękuję wszystkim za wytrwałość w modlitwie i za ofiarną służbę innym.

Pozostając w modlitewnej jedności z Państwem, proszę przyjąć nasze pasterskie błogosławieństwo dla tej duchowej walki”.

Biskupi Kościoła Rzymskokatolickiego w Ukrainie

Informacja:

Rosja kontynuuje okupację blisko 15 proc. terenów Ukrainy. Retoryka Kremla pozostaje niezmienna od 24 lutego kiedy ten kraj łamiąc wszystkie konwencje międzynarodowe wprowadził swoje czołgi i samoloty na teren obcego państwa suwerennego. W ciągu ponad 7 miesięcy na ukraińskie miasta i wsie spadły miliony pocików artyleryjskich i rakiet, blisko 10 milionów mieszkańców Ukrainy musiało ratować się ucieczką do bardziej bezpiecznych regionów i za granicę.

Walentyna Jusupowa za: kzd.org.ua, 8 października 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *