Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Biskup Witalij Krywicki spotkał się z szefem władz obwodu żytomierskiego

Biskup Witalij Krywicki spotkał się z szefem władz obwodu żytomierskiego

22 sierpnia odbyło się spotkanie biskupa diecezji kijowsko-żytomierskiej Witalija Krywickiego z władzami miasta Żytomierz i obwodu żytomierskiego.

– W obwodzie sukcesywnie działają Rada Kościołów, w ramach spotkań której z przedstawicielami władzy zawsze można otwarcie mówić o problemach i możliwościach ich rozwiązania. Jesteśmy gotowi do współpracy ze wszystkimi. Dzięki temu nam udaje się omijać „ostre rogi” w pytaniach religii. Współpraca pomiędzy władzą i religią jest bardzo ważna, tak jak ludzie idą ze swoimi problemami albo do władzy, albo do cerkwi – powiedział podczas spotkania z rzymskokatolickim biskupem przewodniczący Administracji Obwodowej Igor Gundycz.

Biskup Witalij Krywicki także pozytywnie ocenił współpracę z władzami różnych szczebli. „Od samego początku mianowania mnie jako biskupa w Żytomierzu, odczuwam wsparcie i jedność religijnych konfesji. Oprócz tego, dzięki dużej ilości katolików na Żytomierszczyźnie, prościej złączyć społeczeństwo religijne i robić korzystne sprawy nie tylko dla Kościoła, lecz także wiernych innych wyznań” – podkreślił Witalij Krywicki.

Walentyna Jusupowa, zdjecia: http://oda.zt.gov.ua, 26.08.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code