Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Biskup Sobiło w Mariupolu i na linii frontu

Biskup Sobiło w Mariupolu i na linii frontu

Foto. credo.pro

Biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej na Ukrainie odwiedził wolontariuszy pracujących na linii frontu, w tzw. strefie antyterrorystycznej operacji w na pograniczu ukraińsko-rosyjskim. Spotkał się tam z pracownikami organizacji humanitarnych, wspieranych przez fundusz” Papież dla Ukrainy „oraz Caritas Polska.

Wśród wolontariuszy pracujących bezpośrednio w strefie działań zbrojnych są dwaj duchowni: rzymskokatolicki ks. Aleksander Kocur oraz ewangelicko-reformowany pastor Aleksander Pawluk. Obaj duchowni wraz z grupą świeckich wolontariuszy wspierają miejscową ludność duchowo, ale także organizują pomoc charytatywną. Szczególną uwagę poświęcają dzieciom, dla których zorganizowali tymczasową świetlicę i dzięki pomocy funduszu “Papież dla Ukrainy” organizują zajęcia terapeutyczne.

Tak o swojej pracy w strefie działań wojennych opowiada ks. Aleksander Kocur: “Najważniejsze jest to, że tutaj mieszkam. Zostajemy z tymi ludźmi, modlimy się z nimi, dajemy im Chrystusa obecnego w Słowie, w Eucharystii, w spowiedzi oraz w pozostałych sakramentach. Człowiek z natury potrzebuje miłości i nadziei. Szczególnie potrzebują tego dzieci i ci poranieni ludzie, którzy podczas tej wojny zostali pozbawieni środków do życia i utracili najbliższych”.

Bp Sobiło odwiedził także przyfrontowe miasto Mariupol, gdzie spotkał się z ojcami paulinami i pracownikami ośrodka Caritas. W ośrodku, który działa przy miejscowej parafii udzielana jest pomoc medyczna uchodźcom ze strefy wojennej, którzy swoje tymczasowe schronienie znaleźli w Mariupolu.

Słowo Polskie na podstawie informacji deon.pl, 28.09.17 r.

lp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *