Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Wiadomości z Ukrainy » Gospodarka » Biskup Mikołaj Łuczok OP: Siły niebiańskie robią wszystko, byśmy zwyciężyli

Biskup Mikołaj Łuczok OP: Siły niebiańskie robią wszystko, byśmy zwyciężyli

Fot. rkc.in.ua

Homilia biskupa Mikołaja Łuczka OP, administratora apostolskiego diecezji mukaczewskiej od 10 marca 2022 roku.

Ten horror trwa już ponad 15 dni. Trzeba mieć nadludzkie siły, aby żyć, aby nadal wybierać życie i zwyciężać śmierć. W tym czasie, gdy jest tak wiele ataków na naszą duszę, na naszego ducha, łatwo jest wpaść w negatywizm, beznadziejność, zacząć myśleć negatywnie i zachowywać się negatywnie.

Trudno jest być otwartym na Boga. Będziemy iść dalej, każdego dnia, tak długo, jak to jest konieczne.

Siły niebiańskie robią wszystko, abyśmy zwyciężyli. Pytanie, które możemy sobie zadać, brzmi: czy dokładamy wszelkich starań, aby siły niebiańskie mogły nam pomóc.

Żadne ludzkie siły, słowa nie wytrzymują tego ataku. Panie pomóż! Uczucie sieroctwa, samotności, porzucenia, wołanie: “Boże, gdzie jesteś?”. I tutaj najprostszą i najdzielniejszą modlitwą jest wytrzymałość w zaufaniu Bogu. Bóg poprowadzi nas, jeśli pozostaniemy mu wierni, przez tę dolinę ciemności … Czy możemy prosić, aby ten, kto zamyślił naszą zgubę, zaginął? Czy możemy życzyć mu śmierci? Ciekawe pytanie w tej sytuacji. Czy możemy modlić się o szybkie zakończenie jego ziemskiego życia?

Nasza modlitwa może być: „Panie, zabierz go stąd szybko”, „Panie, zabierz go i powstrzymaj”. Najważniejsze jest, aby pozostać w modlitwie i nie przeklinać.

W jakiej sytuacji jesteśmy jako naród? Jeżeli chcemy zwycięstwa, światła, musimy dokonać jasnego wyboru: musimy zwrócić się do Boga. Kiedy przeklinamy, stajemy po stronie ciemności. Stajemy się narzędziem sił demonicznych. Panie, bądź Sędzią, aby wytrwać i wytrzymać. Weź różaniec, krzyż, Pismo Święte i patrz, przytul – módl się jak możesz. W tej chwili jest to na pewno ważniejsze niż oglądanie wiadomości.

Lidia Baranowska za: kmc, 14 marca 2022 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code