Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Biskup Edward Kawa: „Żywioł, jak i wojna, niesie śmierć i zniszczenie”

Biskup Edward Kawa: „Żywioł, jak i wojna, niesie śmierć i zniszczenie”

Fot. Internet

Po serii trzęsień ziemi, które wydarzyły się 6 lutego w Turcji i Syrii, zginęło ponad 20 tys. osób, a dziesiątki tysięcy zostało rannych. Zdjęcie zniszczonej katedry katolickiej pw.Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Iskanderunie, opublikował wikariusz archidiecezji lwowskiej bp Edward Kawa OFMConv i wezwał do modlitwy za dusze zmarłych.

„Okropne skutki trzęsienia ziemi. Żywioł, podobnie jak wojna, niesie śmierć i zniszczenie. Módlmy się za dusze zmarłych! Na zdjęciu ruiny świątyni katolickiej w Turcji” – napisał biskup na swoim profilu na Facebooku.

Jak poinformowano, kondolencje z powodu niszczycielskiego trzęsienia ziemi złożył Ojciec Święty Franciszek. Papież powierza zmarłych przepełnionemu miłością miłosierdziu Wszechmocnego, składa kondolencje wszystkim opłakującym stratę, a także modli się za personel zaangażowany w leczenie rannych i akcje ratownicze.

Lidia Baranowska za: rkc.org.ua, 15 lutego 2023 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *