Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Chmielnicki » Biskup Edward Kawa wezwał księży by byli dobrymi pasterzami

Biskup Edward Kawa wezwał księży by byli dobrymi pasterzami

Fot. Wiktor Zalewski/CREDO

Diecezjalne spotkanie duchowieństwa z diecezji kamieniecko-podolskiej odbyło się 28 września w Latyczowie. Uczestniczyli w niej księża, bracia i siostry zakonne z obwodów chmielnickiego i winnickiego oraz biskupi Leon Dubrawski i Radosław Zmitrowicz.

Konferencję i homilię wygłosił biskup ze Lwowa Edward Kawa, dużo czasu poświęcając duszpasterstwu: „Bracie, ożyw w swojej wspólnocie świadomość chrześcijańską”– wzywał do kapłanów. „Świat, w którym mieszkamy jest bardzo zmienny. Wiele ludzi czuje się dziś odrzuconymi. Młodzież pragnie wyrwać się stąd, wyjechać gdzieś. Chcą oderwać się od siebie, od swojej tożsamości. Dzisiaj my, katolicy rzymscy, czujemy się tak samo. Nasz Kościół często nie jest brany pod uwagę w oficjalnych statystykach. Nas tam w ogóle nie ma, tak jak gdyby nas nie istniało. Ale my jesteśmy” – mówił biskup. Zaznaczył, że ludzie na Ukrainie bardzo potrzebują przewodnictwa duchowego. „Dziś ludzie na Ukrainie są w stanie zmarłego dzieciństwa Bożego. Są rozczarowani, mają pretensje, narzekają, bezpodstawnie oskarżają. To wszysko – zespół zmarłego dzieciństwa Bożego. Tu potrzebne jest duszpasterstwo dla każdego parafianina”.

Podczas spotkania odbyła się premiera filmu dokumentalnego o księdzu Antonim Chomickim. W czasie adoracji osoby konsekrowane modliły się o pokój na Ukrainie. Biskup Leon Dubrawski podkreślił wielkie znaczenie modlitw fatimskich.

Kongregacja duchowieństwa i osób duchowych zakończyła się spotkaniem organizacyjnym.

Lidia Baranowska na podstawie informacji credo.pro, 03.10.17 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code