Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Biedronka wprowadza do sprzedaży testy na przeciwciała COVID-19

Biedronka wprowadza do sprzedaży testy na przeciwciała COVID-19

Sieć Biedronka jako pierwsza w Polsce od poniedziałku, 15 marca będzie sprzedawać certyfikowany test wykrywający przeciwciała SARS-CoV-2. Wyprodukowany przez szwajcarskie laboratorium PRIMA Lab test ma dokładność ponad 98 procent. Można go wykonać w warunkach domowych.

Cena wyniesie 49,99 zł za sztukę.

Test Primacovid to tak zwany test serologiczny. Oznacza to, że pozwala wykryć, czy badana osoba wytworzyła przeciwciała IgG i IgM przeciwko koronawirusowi wywołującemu COVID-19. Test jest prosty w użyciu: do badania używa się małej próbki krwi, a czas oczekiwania na wynik to tylko ok. 10 minut. Najważniejsze jednak, że to bezpieczny, przebadany produkt renomowanej firmy. Producent, szwajcarska PRIMA Lab jest firmą certyfikowaną zgodnie z normami ISO 9001:2015 i ISO 13485:2016, a sam test to certyfikowany wyrób medyczny (certyfikat CE).

W Niemczech w sobotę 6 marca testy antygenowe na COVID-19 do ofert wprowadziła sieć dyskontów Aldi. Z kolei w Internecie zaczął je sprzedawać tamtejszy Lidl.

Więcej informacji na stronie www.businessinsider.com.pl.

Walentyna Jusupowa, 14 marca 2021 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code