Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Różne » Warto wiedzieć » Biały Dom opublikował list Donalda Trumpa z okazji 40. rocznicy pierwszego przyjazdu papieża do Polski

Biały Dom opublikował list Donalda Trumpa z okazji 40. rocznicy pierwszego przyjazdu papieża do Polski

„Dzisiaj obchodzimy 40. rocznicę historycznej mszy św. Jana Pawła II 2 czerwca 1979 roku w Warszawie otwierającej dziewięciodniową wizytę w Polsce, która zmieniła bieg historii. Pamiętając długą walkę narodu polskiego z komunizmem, przyznajemy również, że miliony ludzi żyją teraz w wolności dzięki świętemu papieżowi Janowi Pawłowi II i jego niezwykłemu życiu jako ucznia Jezusa Chrystusa i obrońcy ludzkiej godności i wolności religijnej” – czytamy w przesłaniu.

W dokumencie przypomniano, że w homilii sprzed 40 lat św. Jan Paweł II przekazał mocne przesłanie nadziei tłumowi zgromadzonemu w Warszawie, całej Polsce, a także światu.
„Dziś obchodzimy ten historyczny moment i potwierdzamy nasze zobowiązanie do tego, aby zapewnić, że wolność zawsze zwycięża. Stany Zjednoczone i nasi sojusznicy pozostają zjednoczeni (w walce) przeciwko okowom komunizmu – jako latarnia wolności i dobrobytu na całym świecie” – dodano.

40 lat temu, 2 czerwca 1979 r., Karol Wojtyła po raz pierwszy odwiedził Polskę jako papież Jan Paweł II. Pielgrzymka, która w dużym stopniu zapoczątkowała też rozpad systemu komunistycznego, wywołała w kraju nieopisany entuzjazm i równie wielkie obawy władz.

Słowo Polskie za: gosc.pl, 5 czerwca 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *