Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Berdyczowski Klub Piłkarski „Karmel” obchodzi pierwszą rocznicę

Berdyczowski Klub Piłkarski „Karmel” obchodzi pierwszą rocznicę

Nie tak dawno temu, w grudniu 2012 roku, parafianie z karmelitańskich parafii Berdyczowa i Kijowa w przerwie pomiędzy rekolekcjami w Żytomierzu postanowili zorganizować mecz piłkarski.

Następnie przy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej powstała piłkarska drużyna, celem której jest wychwalanie Pana Boga przez sport, promocja zdrowego trybu życia oraz integracja uczestników drużyny w grze zespołowej.

Karmelita Oleg Kondratiuk, opiekun duchowy piłkarzy, opowiada, że założenie drużyny inicjowali sami uczestnicy rekolekcji: „Cieszę się, gdy spotykam inicjatywnych ludzi, staram się im pomóc na miarę możliwości. W tym wypadku też chętnie zgodziłem się okazać wsparcie naszym młodym parafianom”.

Od 4 stycznia 2013 r. rozpoczęły się regularne treningi pod pilnym okiem trenera Maksyma Żeleznickiego. I już 12 stycznia berdyczowianie w pierwszej grze pokonali piłkarzy z kijowskiej parafii z wynikiem 6-4. Od marca zaczęto organizować mecze towarzyskie z udziałem parafii rzymskokatolickich z całej Ukrainy. A w kwietniu odbył się „Puchar Matki Bożej Berdyczowskiej” w futsalu, w którym wzięły udział drużyny z Berdyczowa, Żytomierza, Kijowa, Chmielnickiego oraz Żmerynki.

Ogółem, w ciągu pierwszego roku „Karmel” zagrał 14 meczy z katolikami z Kijowa, Żytomierza, Żmerynki, Chmielnickiego, Szepetówki, Gródka Podolskiego i Berdyczowa. Katolicy zagrali także z protestancką drużyną „Zbawienie Boże”. Ten pierwszy rok był ciekawy i owocny dla piłkarzy katolików, którzy zaprzyjaźnili się i otrzymali wiele pozytywnych doświadczeń.

„Mam nadzieję, że uczestnicy drużyny będą wzrastać w wierze, w mistrzostwie na boisku i w braterstwie wobec siebie” – podsumował pierwszy rok o. Oleg.

FK „Karmel” dziękuje za wsparcie sponsorom oraz o. Olegowi Kondratiukowi za ojcowską opiekę. A największa wdzięczność – dla Pana Boga i Matki Bożej Berdyczowskiej za troskę i wszelkie łaski codziennie udzielane.

Irena Rudnicka, bwp

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code