Jesteś tutaj: Home » AKTUALNOŚCI » Regiony » Żytomierski » Berdyczowska «Karta Polaka» – nie tylko dla osób polskiego pochodzenia (uaktualnione)

Berdyczowska «Karta Polaka» – nie tylko dla osób polskiego pochodzenia (uaktualnione)

Narodowe Święto Niepodległości Polski obchodzą nie tylko polskie organizacje społeczne czy polskie rodziny w zaciszu domowym, ale także i obywatele Ukrainy, którzy przychodzą do berdyczowskiej kawiarni „Karta Polaka”, żeby mile spędzić czas w przyjaznej atmosferze, porozmawiać po polsku i posłuchać polskiej muzyki.

Oleg specjalnie przyjechał z Żytomierza 11 listopada, w dniu, kiedy wszyscy Polacy  świętowali 95. rocznicę Niepodległości Polski do berdyczowskiej kawiarni „Karta Polaka”. Nie tak dawno skończył studia w Polsce. Wrócił na Ukrainę. Ale miłość do Polski pozostała w jego sercu.

„Karta Polaka” w Berdyczowie działa dopiero od pół roku. Na początku drugiej dekady listopada po pierwszy zgromadziła w swoich ścianach ludzi, którzy chcieli dołączyć się do świętowania jubileuszowej rocznicy Niepodległości Polski. Wszyscy oni przyszli, aby posłuchać młodej śpiewaczki Anastazji, która dużo czasu poświęciła przygotowaniom do tego wieczoru oraz wspólnie przeżyć jedno z najważniejszych patriotycznych świąt dla wszystkich Polaków.

11 listopada w „Karcie Polaka” nie było wolnych miejsc. Właściciel kawiarni pan Stanisław mówi, że wieczory artystyczne odbywają się tutaj często, a lokal ma sporo stałych klientów, przeważnie młodzież.

Alina Zielińska, bwp

Wideo z uroczystości w „Karcie Polaka”

{youtube}qnlutj55n9Y{/youtube}

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

code